In Bez kategorii

Żaluzje, to najbardziej praktyczna osłona okienna. Pozwala na bardzo dokładną regulację światła. Przychodzi jednak ten przykry moment, gdy trzeba je wyczyścić 🙂

Ilu użytkowników tyle sposobów na czyszczenie żaluzji. Jedni je tylko odkurzają, inni czyszczą specjalnymi szczoteczkami, jedni preferują mokre szmatki, inni zanurzają całe żaluzje w wannie.

Nie wszystkie sposoby czyszczenia dają dobre efekty i nie wszystkie są dobre dla samych żaluzji.

Przetarcie żaluzji wyłącznie szczoteczką da raczej słabe rezultaty, no może poprawi nam tylko samopoczucie, że coś zrobiliśmy.

Zanurzenie całej żaluzji w wodzie na pewno zmyje kurz, zniszczy jednak również żaluzję. Pamiętajmy, że żaluzja to nie tylko aluminiowe listki, ale także drabinki sznurkowe i metalowe mechanizmy dla których woda jest zabójcza.

Najlepszy efekt daje więc metoda najbardziej pracochłonna – czyszczenie każdej lameli oddzielnie nawilżoną ściereczką. Jest to dzisiaj o tyle łatwiejsze, że na rynku dostępne są gotowe nawilżone ściereczki.

Pamiętajmy też o odpowiednim czyszczeniu żaluzji drewnianych. Te tym bardziej zmoczenia nie przetrwają. Czyścimy je specjalnymi preparatami i ściereczkami do drewna, mogą być te same, którymi czyścimy meble.

Dla kogo taki sposób jest zbyt pracochłonny, polecamy zamianę żaluzji na rolety, czyszczenie rolet wymaga zdecydowanie mniej wysiłku, ale o tym w następnym artykule 🙂

Zarówno żaluzje jak i rolety możesz zamówić u nas!

Skontaktuj się z nami: tel. 505101982 lub 606585922, email: biuro@rolety-decora.pl

Recent Posts
Skontaktuj się

Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.